PORTUGAL PRVI FINALIST

Nakon što je jučer završena grupna faza, danas su već odigrane utakmice polufinala.

U prvoj utakmici dana za mjesto u finalu borili su se Portugal i Ukrajina. Portugalci su ostvarili sve tri pobjede u skupini, dok su Ukrajinci imali dvije pobjede i remi protiv favoriziranih Španjolaca.

Portugal je bolje ušao u utakmicu te poveo u trećoj minuti. Nakon blokiranog pokušaja iz slobodnog udarca, najbolje se snašao Diogo Santos te su Portugalci imali 1:0. Ukrajina je pokušavala vratiti stvari na početak, ali u 15. minuti Portugal je zahvaljujući svom vrataru Tiagu Velhu udvostručio prednost. Žuto-plavi su probali s igračem više u polju, ali Velho je uhvatio jednu loptu te udarcem iz odskoka, poznatijim kao drop-kick, pogodio praznu mrežu Ukrajinaca.

Vjerovali su Ukrajinci da u nastavku mogu okrenuti utakmicu u svoju korist kao što su to napravili i protiv Hrvatske, no njihove želje i planove poremetio je Simão u drugoj minuti drugog dijela.

U 31. minuti Portugal dolazi do vodstva od 4:0. Najveći dio posla napravio je Rafael Freire, lijepo prebacio vratara koji ga je pokušao zaustaviti, a Kutchy nije imao težak zadatak te se upisuje na listu strijelaca.

Ukrajina dvije minute kasnije dolazi do svog prvog pogotka i budi se nada kako se do kraja možda može napraviti i nešto više. Smetanenko je asistirao Skybchyku koji mijenja rezultat u 4:1.

Do kraja utakmice gledali smo napade Ukrajinaca, ali Portugalci su se dobro branili te je rezultat ostao isti. Portugal je ovom pobjedom nastavio stopostotni niz i tako si rezervirao mjesto u finalu, a protivnika će saznati nakon okršaja Španjolske i Poljske.