KADETI ZAPAD: Pobjeda Bjelovara, egal u Zagrebu

Jako uzbudljivo i iznenadno 4. kolo kadeta Zapad. Marof i Dinamo dosta iznenadno završili su neodlučenim ishodom kao i dvoboj između Gorovo i Gimke. Velika pobjeda Bjelovara.

MNK Fotex Junajted 5:6 (3:5) MNK Bjelovar

Fotex drugu utakmicu u nizu gubi i to još na svome parketu.. Ovoga puta Bjelovar odnosi pobjedu. Vrlo uzbudljivo prvo poluvrijeme. Utakmicu otvaramo s dva pogotka u 2. minuti. Svakome po jedan. Za Fotex zabija Đorđević, a za Bjelovar Posavec. Samo minutu kasnije gosti vode. Strijelac je bio isti kao kod prvog pogotka Posavec. Ponovo minutu poslije gol. Ovoga puta domaćini zabijaju. Strijelac je Žganec. U 7. minuti gosti ponovo vode. Strijelac je Pokopac. Tri minute poslije domaćini se ponovo vraćaju u egal. Strijelac je bio igrač gostiju, ali u svoju mrežu. Nesretan je bio Marušić. U 14. minuti gosti ponovo vode. Strijelac je bio Pačko. U posljednjoj minuti gosti povećavaju vodstvo preko Mikora za konačnih 3:5.
U drugom poluvremenu nije bilo toliko pogodaka kao u prvom, ali uzbuđenja nije falilo. U 17. minuti Fotex smanjuje vodstvo. Strijelac je bio Žganec. Gosti nisu ni stigli krenuti s centra, a evo izjednačenja. Strijelac je bio Žganec za svoj hat-trick. Minutu poslije Marušić se iz “Pedra” pretvara u heroja. Strijelac je pogotka za konačnih 5:6. Bjelovar je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na tablici, a Fotex i dalje traži priliku za nastavak prekinutog niza.

MNK Futsal Dinamo 2:2 (1:1) MNK Novi Marof

Novi Marof koji je bio favorit u ovome susretu vraća se kući tek s jednim bodom. Dinamo je taj koji im je oteo pobjedu iako su bili bliži pobjedi gdje primaju gol dvije minute prije kraja. Ipak je Marof taj koji je otvorio utakmicu pogotkom. Strijelac je bio Lončar u 8. minuti. Samo minutu poslije Dinamo izjednačuje. Strijelac je bio Ciglar za konačnih 1:1 na poluvremenu.
Drugo poluvrijeme otvara Dinamo. Pogodak je postigao Renić u 17. minuti. I kada se mislilo da će Dinamo doći do prve pobjede, Marof zabija. U 28. minuti strijelac je Šantek. Marof ovim remijem dijeli 2. poziciju sa Gimkom s dva boda manje od prvog Bjelovara. Dinamo pak ima samo dva boda iz tri utakmice.

MNK Futsal Gorovo 2:2 (0:1) MNK Uspinjača Gimka

Zanimljiva utakmica odigrana je u Opatiji gdje su domaćini iznenadili goste i uspjeli uzeti bod. Prvo poluvrijeme završilo je minimalnim vodstvom gostiju. Strijelac je bio Brzović u 4. minuti.
Drugo poluvrijeme otvaramo izjednačujućim pogotkom Gorova. Strijelac je Tomić u 17. minuti. Gimka u 23. minuti vraća prednost. Strijelac je bio Brzović svojim drugim pogotkom. Samo tri minute poslije Gorovo izjednačava. Za konačnih 2:2 zaslužan je Beno. Gimka ovim bodom se nalazi na drugom mjestu iza Bjelovara. Gorovo ima 4. boda i nalaze se na 5. mjestu.

Veliki bodovi “manjih” klubova što se tiče tablice. Dva neodlučena rezultata i jedan derbiji. Izrazito zanimljivo atraktivno kolo.