JUNIORI ZAPAD: Podjela bodova na samom vrhu tablice u 12. kolu

12. kolo juniorskog futsal prvenstva regije Zapad ujedno je i pretposljednje ovog, regularnog dijela prvenstva. Ova regija kroz gotovo cijelu sezonu pokazala se kao najuređenija te najprofesionalnija, gdje su se u danim terminima gotovo uvijek odigrali svi susreti. Ovo kolo, kao što smo ranije najavili, pružilo nam je vrhunske susrete od kojih je jedan bio za sam vrh tablice.

MNK Gorica – MNK Novi Marof 3:4 (1:0)

Susret bez prevelikog rezultatskog značaja ipak nam je ponudio pravu utakmicu. Sedam golova, od čega čak šest u drugom poluvremenu te utakmica bez kartona, vrijedna je svake hvale. Mostarlić dva puta te Žugaj jednom postizali su golove za domaću ekipu, dok su strijelci za goste bili Huzjak dva puta, Vincek i Kos. Pred objema ekipa preostala je još jedna utakmica gdje im želimo sreću.

MNK Futsal Pula – MNK Zagorje 3:0 bb
MNK Petrinjčica – HMNK Rijeka 3:9 (1:2)

Ovaj susret bitan je za gostujuću ekipu koja je ovom pobjedom došla na drugo mjesto tablice, uz utakmicu više u odnosu na Futsal Dinamo. Za domaćina strijelci su bili Mioković, Barukčić i Roksa. Gostujući strijelci su bili Manestar i Jurković dva puta te Matijević, Radić, Petrović, Baraba i Pendić po jednom. U posljednjem kolu HMNK Rijeka ugostit će vršnjake iz Bjelovara dok će MNK Petrinjčica put Zagorja.

MNK Bjelovar – MNK Otočac 4:4 (0:2)

Pretposljednja utakmica ovog kola još jedan je susret između ekipa koje su matematički ispali iz utrke među prve tri ekipe prvenstva. No, natjecateljski duh obje ekipe natjerao je ove mladiće da daju sve od sebe za nove bodove. Na kraju susreta, došlo je do podjele bodova. Strijelci za domaćina bili su Barišić dva puta te Koprivnjak i Luketić po jednom. Abramović dva puta, Pajdaković i autogol bili su strijelci za goste.

Futsal Dinamo – MNK Uspinjača Gimka 1:1 (0:1)

Za kraj, kao i očekivano, ovaj susret donio nam je sve što smo mogli očekivati od borbe za prvo mjesto, ali i više od toga. Naš portal omogućio Vam je prijenos uživo ovog vrhunskog futsal spektakla. Utakmica je bila čvrsta, kao i očekivano. Hajduk u šestoj minuti nakon razrađene akcije dovodi gostujuće Zagrepčane u prednost od 0:1, čime se i odlazi na predah. Drugo poluvrijeme rezultiralo je pritiskom domaćina, ali i uz koju izglednu priliku gostiju, no promjene na semaforu nema. Pred sam kraj susreta, Futsal Dinamo odlučio se za igru s golmanom-igračem te nakon par prilika, ona prava stigla je 5 sekundi prije kraja susreta kada se Šoštarić pronađe na pravom mjestu u pravo vrijeme i goste šalje kući sa samo jednim bodom. Pokazalo se ovo pravom utakmicom za prijenos, stoga pohvale idu i članovima našeg portala. Time gradski derbi ostaje izjednačen, a pred nama je popratiti rezultate ovih ekipa u posljednjem kolu.

Završen je izvještaj pretposljednjeg kola juniorskog futsala regije Zapad. U posljednjem kolu saznat ćemo i prvaka regije Zapad, kao i ostale ekipe koje su se izborile za jedinstvenu ligu. Sretno svim ekipama i igračima!