JUNIORI JUG: Pet odgoda u deset susreta obilježilo novo kolo regije Jug

Iza nas je još jedno kolo juniorskog futsal prvenstva regije Jug. Ukupno je to 7. kolo u ovoj regiji, koje je obilježeno novim odgodama. U pitanju je odgoda čak pet od deset susreta, što čini polovicu svih utakmica. Iako se miješaju emocije ljutnje i razočaranja, ponajviše zbog igrača koji snose štetu propuštenog kola, vikenda i utakmice. No, ne možemo reći da smo iznenađeni, jer je do sada ovaj scenarij viđen više puta, stoga nam samo preostaje vidjeti kako će se razvijati ova situacija te u kojim će terminima biti odigrani ovi zaostali susreti.

PODSKUPINA A

MNK Šibenik 1983 – MNK Torcida 3:7 (1:3)

Prvi susret odigran u podskupini A regije Jug juniorskog futsal prvenstva susret je između šeste i druge ekipe prvenstvene ljestvice. Gosti, koji su u samom vrhu tablice te love plasman u jedinstvenu ligu, uspjeli su u pravom futsal trileru uzeti puni plijen, a to su nova tri boda. Nakon 4 u prvom, gledali smo još 6 golova u drugom poluvremenu. Strijelci za domaćina bili su Bljaić, Pražen i Burazer. Za gostujuću ekipu golove su postizali Maglica tri puta te Župa i Rapić dva puta. Tri žuta i jedan crveni karton dodana su domaćoj ekipi u ovoj utakmici. Ovom pobjedom gosti su jedan bod iza prvoplasiranog Universitas Splita, uz utakmicu više.

MNK Murter – MNK Crnica 1:1 (0:0)

Susret na Murteru utakmica je između ekipa donjeg dijela tablice bez prevelikog rezultatskog značaja. Ipak, zanimljiva utakmica pružila je dobre futsal poteze obje ekipe. U konačnici, nakon što je na kraju prvog poluvremena semafor prikazivao 0:0, rezultat je bio 1:1 uz golove Štavlića i Petrovića. Jedan žuti karton ovu utakmicu učinio je fer i korektnom za gledati. MNK Murter ima 4 boda, dok Šibenčani imaju jedan osvojeni bod.

MNK Pakoštane – Universitas Split 2:10 (1:3)

Nakon što je utakmica odigrana, možemo reći da je epitet derbi kola zasluženo pripisan ovome susretu. Borba za sam vrh tablice bila je borba u svakom smislu te riječi, a svi gledatelji prisutni mogli su uživati u pravoj futsal predstavi. Ipak, prednost domaćeg terena u ovom slučaju nije imala prevelik značaj jer su gosti uzeli sva tri boda. Nakon četiri pogotka iz prvog dijela, gledali smo golijadu u drugom poluvremenu. Strijelci za gostujuću ekipu bili su Skoko četiri, Gudelj tri, Pažanin dva i Vujić jednom. Domaćin je postigao dva, u konačnici nedovoljna pogotka, strijelci su bili Glumac i Gegollaj. Osim futsal predstavom, atmosfera je bila uzavrela i zbog kartona, žute, ali i crvene boje. Dva žuta kartona zaradio je gost, dok je domaćin dobio tri žuta te jedan crveni karton. Splićani su ovom pobjedom napravili ogroman korak k plasmanu u jedinstvenu ligu. MNK Pakoštane ostaju na 12 bodova te su četvrtoplasirana momčad prvenstva.

MNK Mulina – MNK Gauni 1:4 (0:2)

Posljednji susret odigran u 7. kolu juniorskog futsal prvenstva regije Jug, podskupine A utakmica je u Trogiru. Susret bez prevelikog rezultatskog značaja za domaćina jer je u pitanju momčad iz donjeg dijela tablice. Ipak, gosti su pokazali da im je pobjeda imperativ i time dodatno naglasili svoje ambicije za plasman u jedinstvenu ligu. U gotovo jednakom ritmu nastavili su drugo poluvrijeme, nakon što smo vidjeli vodstvo gostiju od 0:2 u prvom dijelu. Strijelci na utakmici za goste su bili Musić dva puta, Pilipović i Pribilović jednom. Jedini pogodak za domaćina postigao je Matijaš u 34. minuti. MNK Gauni ovom pobjedom probili su se na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

1. HMNL juniori regija jug podskupina "A"

PODSKUPINA B

MNK Genius – MNK Olmissum 2:10 (1:5)

Nažalost, jedini susret odigran u podskupini B ovog kola umanjuje ukupni dojam ove podskupine u 7. kolu. Treća ekipa na tablici, omiški MNK Olmissum jasno je pokazao da cilja na plasman u jedinstvenu ligu. Visokom pobjedom protiv MNK Genius dolaze na 15 bodova. Strijelci za domaćina bili su Medvidović i Memiš, dok su za goste mrežu tresli Pletikosić, Humačkić, Ivić i Vuković dva puta te Stojanović i Sladojević jednom.

Time je završeno još jedno nepotpuno kolo juniorskog futsal prvenstva regije Jug. Do kraja su preostala još četiri kola, situacija na tablici sve je zanimljivija te ćemo pomno pratiti na koji će se način i kada odigrati odgođeni susreti. Puno sreće svim ekipama i igračima u sljedećem kolu!

1. HMNL juniori regija jug podskupina "B"